Το ΥΕΤ συμμετείχε σε μια δράση ενημέρωσης και δικτύωσης με φορείς επιχειρηματικότητας στην Γερμανία. Το πρόγραμμα ήταν μια πρωτοβουλία του Ελληνικού γραφείου του Ιδρύματος Konrad Adenauer. Είχαμε την ευκαιρία να έρθουμε σε επικοινωνία με σημαντικούς θεσμούς, φορείς και εταιρίες (Ένωση Γερμανικών Εμπορικών Επιμελητηρίων, Stuttgart Media University, Stuttgart Economic Development Department, Technology and Innovation Park Jena, Jenoptik, Federal Ministry of Economics and Technology, Federation of Young Entrepreneurs κλπ.) με έντονο αντίκτυπο στην Γερμανική οικονομία και επιχειρηματικότητα.
![](https://yet.org.gr/wp-content/uploads/YET-AI4Agri-1st-Newsletter-07.2024-Cover-300x188.png)
AI4AGRI EU Project 1st Newsletter
Συναρπαστικά νέα από το AI4AGRI! Είμαστε ενθουσιασμένοι που μοιραζόμαστε την πρώτη έκδοση του Ενημερωτικού Δελτίου AI4AGRI, που σηματοδοτεί ένα σημαντικό ορόσημο στην αποστολή μας να